REAALSUSEL PÕHINEV ENESEKAITSE

KUI OLED OTSUSTANUD MEIEGA LIITUDA, SIIS TÄIDA ÄRA SIIN SOOVIAVALDUS.
Mis on reaalsusel põhinev enesekaitse????
Mõiste reaalsusel põhinev enesekaitse on võitluskunstide maailmas ilmselt üks enimkasutatud termineid. Kui see esmakordselt kasutusele võeti, oli see vähem aumärk ja rohkem eristav termin, mis eraldas juhendajate õpetamise traditsioonilisemate võitluskunstide, nagu karate, kung fu, tae kwon do omast. jne. Seda ei kasutatud nende stiilide ja süsteemide kriitikaks ega selleks, et püüda soovitada, et nende tehnikad ei tööta, vaid selleks, et tuvastada, et meie lähenemine reaalse maailma vägivalla käsitlemisele/lahendamisele erines suuresti sellest, mida need teised süsteemid tegelesid.
Selle asemel, et olla tehnikapõhised "reaalsusel põhinevad" süsteemid, nagu Hapkido, juhivad neid olukorra komponendid, nagu teie valmisolek, teie asukoht, teie suhe agressoriga jne ning need töötavad selle põhjal, mida te teete, mitte seda, mida te tahaks teha nt pinge all hangumist, liigutuste juures võpatamist jne. Seda mõeldakse "reaalsuse" all.
"See" või "see" võib olla näiliselt kahjutu asi, mis võib põhjustada katastroofilisi tagajärgi. Näiteks mäletan, kuidas üks tuttav ütles: „Ära seisa kunagi nii, et tagumine põlv on lukustatud. Vastasel juhul, kui teid rünnatakse ja keegi lööb teie põlve, võib see teie jala tagaosa välja murda. Hea teada. Ma kahtlustan, et nõuanne pärineb suhteliselt ainulaadsest kogemusest, millest nad olid või millest nad kuulsid, kuid see oli vaid üks paljudest enesekaitse "tükkidest", mis mu ajus tekkisid ja on sinna aastakümnete jooksul püsinud.
Pärast seda, kui olin vägivaldse kuriteo ohver, hakkasin enesekaitse vastu rohkem huvi tundma ja tahtsin õppida, kuidas end kaitsta tõeliste teadmistega peale anekdootide ja veidrate nõuannete. Huvitaval kombel sain pärast õppima asumist üsna kiiresti selgeks, et kõik muud stiilid, välja arvatud see, mida ma parasjagu õppisin, on "tõeline enesekaitse", vähemalt nii väidavad kõik. Sel põhjusel sooviksin jääda sellest, milline stiil on parim, ja keskenduda mõnele universaalsele põhimõttele, mis kehtib kõigi jaoks.
Enesekaitse erineb võitlusest. Pean enesekaitse olukorda eluohtlikuks kogemuseks, mida ei saa vältida. Kaklus võib mõnikord olla ennetatav tüli ja seetõttu tuleks seda käsitleda erinevalt. Tegelikult võivad enesekaitse vastasseisud olla väga erinevad. Kogemus, mis viis mind võitluskunstide juurde, hõlmas kolme ründajat. Raske olukord igaühe jaoks, olenemata sellest, millist võitluskunsti nad õpivad. Lisage sellele üllatuse olemus ja kiirus ning teil on väga raske vastasseis.
Olen kuulnud inimesi ütlemas, et nad teevad seda , sest ründaja teeb seda , ja tavaliselt meeldib mulle neilt küsida: kuidas sa tead, et ründaja just nii teeb? Ehkki selliste absoluutidega õpetamine ja õppimine võib tunduda ahvatlev, pole neil reaalses maailmas rakendust. Lõppkokkuvõttes sa ei tea, mida keegi võib teha ja ma arvan, et seda on ohtlik eeldada. Reeglina arvan, et on oluline hoida enesekaitsetreeningud juurdunud põhitõdedesse, rakendades seda erinevates olukordades. Parem on üks või kaks tehnikat, mida saate rakendada sadade olukordade jaoks, kui hulk konkreetseid tehnikaid. Hoidke oma treening reaalsena.
Allpool olen võtnud alati ja mitte kunagi kategooriad ning lisanud ideid, mis minu arvates on kasulikud. (Esiteks võite seista nii, nagu soovite.)
- Aktsepteerige alati enesekaitse olukordade juhuslikku olemust ja ärge eeldage, et teate, mis või millal juhtub.
- Treenige alati võitluskunsti, mis pakub enesekaitseintsidendi üleelamiseks vajalikke tööriistu.
- Püüdke alati omada õiget vaimset suhtumist enesekaitsesse. Otsige rahulikku meelt ja ühtlast tuju ning vältige olukordi, mis teid ohtu seavad.
- Treenige alati eeldusega, et elu pole nagu film. Kuigi enesekaitsetehnikad võivad koolis suurepäraselt toimida, on need reaalses elus rakendades segased ja mõned ei pruugi töötada. Ei pruugi töötada? Jah, ja seega peate treenima oma mõistust, et liikuda edasi plaanist A plaanile B, C, D jne.
Mitte kunagi Mis on keelatud? Mida sa ei peaks kunagi tegema? Siin on mõned asjad, mida minu arvates tuleks vältida.
- Ärge kunagi uskuge relvadesse. Relvad võidakse teilt ära võtta või olla mingil põhjusel kättesaamatud (ei pääse ligi) või isegi ebaõnnestuda (ründajal ei tööta ettenähtud viisil). Relv ei tohiks olla ainus tööriist, mis teil on. Treeni ennast. Olenevalt sinust.
- Ärge kunagi alahinnake oma vastast. See on ajatu ja ometi kannab kordamist.
- Ärge kunagi eeldage, et ründajaid on ainult üks.
- Ärge kunagi unustage, et ellujäämine tähendab ellujäämist. See võib tähendada nii põgenemist kui ka ründaja võitmist. Kui saate minema, tehke seda.
- Ärge kunagi lõpetage oma vaimu ja keha treenimist. Mõne tehnika õppimine ühepäevasel või isegi nädalasel kursusel ei asenda pikema aja jooksul sügavamat koolitust. Pikaajalise treeningu käigus omandatud oskused ja mittemateriaalne kasu eksisteerivad väljaspool enesekaitset ning on suurepärased isiklikuks arenguks ja meelerahuks.
- Füüsilise rünnaku kontekstis on muutujaid nii palju, et neid kõiki loetleda ja ette valmistada on võimatu. See tähendab, et palju rohkem kontseptsioonile orienteeritud lähenemisviis töötab kõige paremini. Paljud võitluskunstid on enesekaitseks väga head, kuid nagu gladiaator areenil, on need sisuliselt vaid teie valitud relv ja lõpuks olete sõdalane.
KONTO TASUDE MAKSMISEKS
SPORDIKLUBI HORANGI MTÜ
EE102200221089245885
SELGITUSSE:
ENESEKAITSE, Õpilase nimi ja millise kuu eest tasutakse